biBolu
Bazı insanlar olmasını ister,
bazıları olmasını bekler,
bazıları ise oldurur (Michael Jordan)

Bibolu Girişimcilik Vakfı ve Bolu Bağışçılar Vakfı işbirliğinde, Turkish Philantrophy Foundation’ın Taşman Fonu destekleriyle hayata geçen bir girişimcilik programı. Bolu özelinde gelişen bir girişimcilik ekosisteminin oluşmasına destek olmak ve Bolu’nun ekonomik ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Programın amaçları; Bolu’da istihdam yaratacak bir girişimcilik ekosisteminin Bolu’nun iş dünyasını canlandırması, Boluluları iş kurmaya teşvik etmesi, gençlere gelecekleri hakkında ilham vermesi, Bolu’nun yaşam koşullarını girişimci yaklaşımla iyileştirilmesi, son olarak da İstanbul ve Ankara'dan sonra Bolu'nun da girişimcilik ekosistemi için bir merkez olarak görülmesidir. Bu nedenle program kapsamında Bolu’da girişimciliği elverişli ve cazibeli hale getirmek için farklı profillere yönelik farklı girişimcilik programları gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Aynı zamanda Bolu’ya özgü bir girişimci bakış açısı ve girişimcilik kültürü oluşturmak için farkındalık çalışmaları gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Tüm bunların yanı sıra alt yapısal iyileştirmeler sayesinde girişimciliğe elverişli bir alan yaratmak adına Bolu’da yapılacak inovasyon çalışmalarına yönelik projeler de bu program içerisinde yer alacaktır.

#
#
Bolu’da girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak için tüm Bolu halkına yönelik ilham toplantıları düzenlemeyi hedefliyoruz. Amacımız, girişimcilerin yaşadıkları süreci...
Tüm Türkiye’den başvuru alacağımız bifikrim var online girişimcilik yarışması ile amacımız; Türkiye’deki gençlerin ilgisini ve girişimci bakış açılarını Bolu’ya yönlendirmek...
Liselerde Girişimcilik Buluşmaları ile amacımız, liseli gençlere kendileri ile benzer hikayelerden gelen genç girişimcileri buluşturmak. Bizler bireyin sahip olduğu girişimcilik...
BiBolu program ekibi olarak inaniyoruz ki Bolu’da yaratmak istediğimiz değişimi ancak gençler ile birlikte çalışarak yaratabiliriz. Bu yüzden Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi...
Ulusal Girişimcilik Zirvesi, BiBolu programının ilk yılının son etkinliği olacak. 2019 yılının sonunda Türkiye’deki girişimcilik ekosistemi Bolu’da bir araya gelecek. Hem online...

Bolu’da girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak için tüm Bolu halkına yönelik ilham toplantıları düzenlemeyi hedefliyoruz. Amacımız, girişimcilerin yaşadıkları süreci, deneyimlerini ve girişimcilik yolculuklarının tüm Bolu’ya ilham olması. Bibolu ekibi olarak girişimcilik kültürünün ilham ile yaygınlaşacağına inanıyoruz.

Tüm Türkiye’den başvuru alacağımız bifikrim var online girişimcilik yarışması ile amacımız; Türkiye’deki gençlerin ilgisini ve girişimci bakış açılarını Bolu’ya yönlendirmek. Böylelikle Bolu’nun çevresel sorunlarına çözüm yaratmak için tüm ülke olarak koelktif bir akıl üretebilmek.

Bolu’yu değiştirecek bi fikrin mi var? Hemen başvur, bifikrimvar online fikir yarışmasına katıl!

BOLU’NUN ÇEVRESEL SORUNLARINA YENİLİKÇİ ÇÖZÜM ÖNERİLERİ ARIYORUZ!

Sen de, Enerji, Akıllı Şehirler ve Tarım Teknolojileri alanlarında Bolu’nun çevresel sorunlarına çözüm fikirleri geliştirerek yarışmaya katıl, Bolu’nun dönüşümünü girişimci fikirlerle gerçekleştirelim!

Enerji Çözümleri

Yenilenebilir enerji, enerji verimliliği, atık dönüşümü vb.

Akıllı Şehir Çözümleri Güvenlik, ulaşım, atık yönetimi, su yönetimi, akıllı binalar vb.

Tarım Teknolojileri Çözümleri

Akıllı tarım, su verimliliği, bitki sağlığı, hayvan sağlığı vb.

Bolu’nun çevresel sorunları hakkında bilgi al -> Link güncellenecektir.

HEMEN BAŞVUR

Yarışma boyunca girişimciye dönüş platformunda 13 adımda fikrini geliştir, finalde BiBolu Ulusal Girişimcilik Zirvesinde fikrini sun ve büyük ödülü yakala!

Katılım Şartları

Bifikrimvar Program Takvimi

Başvuru Dönemi - Mayıs 2019

Başvuru Değerlendirme Süreci - Haziran -Temmuz 2019

Fikir Geliştirme Dönemi - 15 Temmuz - 15 Ekim 2019

Yarın Final - 15 Ekim 2019

Final - 1 Kasım 2019

Liselerde Girişimcilik Buluşmaları ile amacımız, liseli gençlere kendileri ile benzer hikayelerden gelen genç girişimcileri buluşturmak. Bizler bireyin sahip olduğu girişimcilik potansiyelinin ilham ile birleştiğinde gerçeğe dönüşebileceğine inanıyoruz. Bu yüzden henüz erken yaşlarda tanışacakları bu ilham verici hikayeler, gençlere girişimcilik yolculuklarına başlamaları için ilham verecektir.

Ne zaman hangi okuldayız takip etmek için buraya tıklayabilirsin. -> Link güncellenecektir.

BiBolu program ekibi olarak inaniyoruz ki Bolu’da yaratmak istediğimiz değişimi ancak gençler ile birlikte çalışarak yaratabiliriz. Bu yüzden Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencilerine yönelik gönüllü programımızı başlatıyoruz.

Gönüllü programımıza katılan üniversitesi öğrenciler ile girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak içim ilham toplantıları ve etkinliklerden düzenleyeceğiz. Sen de gönüllü olmak istersen, bize buradan ulaşabilirsin. -> Link güncellenecek tir.

Ulusal Girişimcilik Zirvesi, BiBolu programının ilk yılının son etkinliği olacak. 2019 yılının sonunda Türkiye’deki girişimcilik ekosistemi Bolu’da bir araya gelecek. Hem online girişimcilik programının finalistlerini sahnede dinlemek hem de Türkiye’nin önde gelen girişimci ve yatırımcılarından ilham almak için bizi sosyal medyadan takip etmeye devam edin. -> Link güncellenecek tir.